Cień

Instalacja kabiny prysznicowej

Instalacja kabiny prysznicowej

Instalacja kabiny prysznicowej

Wanna czy prysznic – na to pytanie chyba nie ma dobrej odpowiedzi. Zawsze znajdzie się ktoś, kto wybierze długie kąpiele w wannie i ktoś kto woli szybki prysznic. W wielu przypadkach, nawet kiedy ktoś jest zwolennikiem wanny, jest zmuszony umieścić w łazience kabinę prysznicową.

Jak wygląda instalacja kabiny prysznicowej?

Przede wszystkim należy określić czy jest to:

  • instalacja kabiny prysznicowej z brodzikiem
  • instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika

W zależności od tego czy decydujemy się na montaż brodzika czy nie, instalacja kabiny prysznicowej wygląda nieco inaczej.

W przypadku kiedy montujemy kabinę prysznicową z brodzikiem musimy wykonać odpowiednie czynności:

  • zamontować ramy kabiny prysznicowej
  • zamocować szyby
  • zamontować kabinę na brodziku

Najtrudniejszym elementem przy montowaniu ram kabiny prysznicowej jest dobre ustawienie ram i szyn. Należy uważać na łączniki, które łatwo pomylić. Kolejnie montujemy wszystkie elementy stelażu, a kiedy ten jest już gotowy montujemy szyby. Do montażu szyb w kabinie prysznicowej będzie potrzebny silikon sanitarny, biały lub przezroczysty, który uszczelni styki.

Instalacja kabiny prysznicowej z brodzikiem wymaga jeszcze przymocowania jej do brodzika. Aby to zrobić należy postawić kabinę na brodziku, sprawdzić dokładnie wszystkie styki – również te ze ścianą oraz zweryfikować czy kabina jest umieszczona pionowo. Następnie należy zaznaczyć na brodziku miejsce umieszczenia kabiny. Kolejno wywierć otwory, w których będą umieszczone kołki. Ustaw kabinę na brodziku, przykręć wkręty oraz uszczelnij styki silikonem sanitarnym.

Instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika przebiega trochę inaczej, ponieważ przeważnie nie ma tam ram i prowadnic, a kabina jest montowana bezpośrednio do ścian i podłogi łazienki. Instalacja kabiny prysznicowej bez brodzika wyznacza strefę natryskową przy odwodnieniu liniowym.

Napisano w FAQ Łazienki
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła