Cień

Strop monolityczny czy strop teriva?

Strop monolityczny czy strop teriva?

Strop monolityczny czy strop teriva?

Podczas budowy i projektowania stropu wiele osób staje przed dylematem: strop monolityczny czy strop teriva? Każde z tych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Strop Teriva monolityczne, prefabrykowany strop. Wymaga on sporego stępowania i potrzebuje sporo tynku do wyrównania na pustakach. Niewątpliwą zaletą tego stropu jest szybki i łatwy montaż, możliwość poprowadzenia poziomych kanałów w pustakach i rozprowadzenia elektryki w grubości stropu. Niewątpliwie wielkim atutem stropu Teriva jes jego cena.

Strop monolityczny jest bardzo drogi i trudny w wykonaniu. Często przy powstawaniu takich stropów, już na etapie ich konstruowania, przytrafiają się drobne błędy, które mają później ogromny wpływ na całość konstrukcji. Strop monolityczny wymaga także poświęcenia większej ilości czasu na stemplowanie. Jedną z jego najważniejszych zalet jest możliwość wykonania naprawdę dużych rozpiętości. Strop monolityczny bardzo dobrze izoluje pomieszczenia akustycznie (zwłaszcza w połączeniu ze styropianem akustycznym w podłodze) i nie wymaga dużej ilości tynku.

Jak zatem widać ciężko jednoznacznie określić czy wybrać strop monolityczny czy strop teriva. Każdy z nich ma pewne atuty, które w zależności od rodzaju budynku mogą mieć fundamentalne znaczenie. Ogromnym plusem stropu Teriva jest dodatkowo cena, która w obecnych czasach jest argumentem ciężkim do przebicia. Należy się jednak zastanowić czy warto kosztem niższej ceny decydować się na rozwiązanie, które nas w pełni nie zadowoli.

Napisano w FAQ Centrum Budowlane
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła