Cień

Montaż i zastosowanie odwodnienia liniowego.

Odwodnienie liniowe

Odwodnienie liniowe

Projektując łazienkę zawsze staje się przed dylematem wanna czy prysznic? Wiele osób decyduje się na wannę, ponieważ nie podoba im się idea posiadania brodzika. Nie każdy wie, że nie jest to konieczne! Można bowiem zastosować odwodnienie liniowe, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które wybierają prysznic, ale wolałyby uniknąć montowania brodzika. Takie rozwiązanie jest również bardzo dobre dla osób starszych, które mogą mieć problemy z korzystania z wanny czy brodzika.

Montaż i zastosowanie odwodnienia liniowego.

Montaż takiego rozwiązania nie jest trudny i nie wymaga większych nakładów finansowych. Wystarczy odpowiednio wyprofilować posadzkę, położyć płytki ceramiczne. Montaż odwodnienia liniowego zależy głównie od rodzaju podłogi w łazience. Wyróżnia się różne typy montażu odwodnienia liniowego:

  • podłoga na gruncie, gdzie najpierw montowany jest podejście kanalizacyjne, a dopiero później wylewany jest beton
  • strop gęstożebrowy, gdzie podejście buduje się na wysokości stropu. Takie rozwiązanie najlepiej sprawdza się w domkach jednorodzinnych
  • strop monolityczny, gdzie podejście kanalizacyjne umieszcza się pod stropem.

Kolejnie wykonuje się odpowiednie nachylenie posadzki. Najpopularniejsze jest pochylenie kopertowe, gdzie spad do kanału prysznicowego przebiega z 4 rogów i wynosi ok. 1,5%.

Zastosowanie odwodnienia liniowego:

  • w dużych łazienkach
  • nowoczesnych wnętrzach
  • dla osób starszych lub z problemami zdrowotnymi

Oczywiście odwodnienie liniowe można zastosować również w mniejszych łazienkach, jednak może to być bardziej problematyczne.

Napisano w FAQ Łazienki
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła