Cień

Jakiego ocieplenia domu użyć?

Jakiego ocieplenia domu użyć?

Jakiego ocieplenia domu użyć?

Odpowiednie ocieplenie budynku, to jedna z fundamentalnych kwestii. Wpływa ona na klimat i komfort cieplny w danym pomieszczeniu. Im wyższa temperatura powierzchni ściany, tym zdecydowanie przyjemniej. Ma to też swój wymiar ekonomiczny. Dzięki ciepłym ścianom, powietrze w pomieszczeniu nagrzewa się szybciej i ten efekt dłużej się utrzymuje. To generuje mniejsze wydatki na ogrzewanie.

Wszystkim, którzy nie wiedzą jakiego ocieplenia domu użyć, podpowiadamy, że obecnie to termoizolacja ścian zewnętrznych jest najpopularniejszym rozwiązaniem. Istnieją dwa główne sposoby przygotowania takiej termoizolacji. Możemy zastosować do niego styropian lub wełnę mineralną. Każdy z tych materiałów charakteryzuje się swoimi specyficznymi parametrami , jednak efektywność termoizolacji jest w miarę podobna.

Wełna mineralna ma tę przewagę, że jest materiałem niepalnym. Dlatego, zgodnie z prawem budowlanym, może być stosowana w wysokich budynkach. Dodatkowo wełna jest paro przepuszczalna. Styropian natomiast jest lżejszy, łatwiejszy do zaaplikowania na ściany i zdecydowanie tańszy. To właśnie aspekt ekonomiczny najczęściej jest odpowiedzią na pytanie jakiego ocieplenia domu użyć. Zwłaszcza, że tak jak podkreśliliśmy, parametry techniczne wskazują na niewielkie różnice w efektywności tych dwóch rozwiązań. Nie ma zatem lepszego materiału, którego można użyć do ocieplania domu.

Napisano w FAQ Centrum Budowlane
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła