Cień

Jak dobrać płytki łazienkowe do pomieszczenia?

Podstawą projektowania łazienki jest odpowiedni dobór materiałów. Co zrobić, żeby łazienka pozostała funkcjonalna i po latach wciąż sprawiała wrażenie nowoczesnej? W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem odpowiednich materiałów na ściany i podłogi. Jednak jak dobrać płytki łazienkowe do pomieszczenia?

Jak dobrać płytki łazienkowe do pomieszczenia?

Jak dobrać płytki łazienkowe do pomieszczenia?

Przy wyborze płytek powinniśmy kierować się następującymi rzeczami:

  • wielkością pomieszczenia
  • charakterem wnętrza, mebli
  • własnym gustem

Jeżeli decydujemy się na wybór płytek łazienkowych, a chcemy żeby wnętrze było ciepłe i nie znudziło się szybko, lepiej zdecydować się na terakotę w jasnych, stonowanych odcieniach. Dzięki użyciu stonowanych barw łazienka nie będzie wydawała się przestarzała, nawet po kilku latach. Ponadto jasne barwy pozwalają na większe szaleństwo kolorystyczne przy pozostałych elementach wyposażenia, jak meble łazienkowe czy dodatki, które zdecydowanie łatwiej wymienić.

Jak dobrać płytki łazienkowe do pomieszczenia, które ma być bardziej awangardowe?

Jeżeli decydujemy się na aranżację łazienki w bardziej odważnym stylu, wybór płytek powinien być dla nas podstawą, ponieważ będziemy musieli pozostać konsekwentni przy dalszym planowaniu wnętrza. Pomimo, że odważna stylistyka narzuca nam pewne karby, to zwiększa pole manewru jeżeli chodzi o zabawę fakturami, wielkościami płytek czy designem dodatków.
Nie ważne czy wolimy stonowane czy szalone wnętrza, na pytanie jak dobrać płytki łazienkowe do pomieszczenia, zawsze jest jedna dobra odpowiedź – wybierajmy terakotę dobrej jakości, która będzie nam służyła przez długie lata, nie popęka i zawsze będzie się pięknie prezentowała.

Napisano w FAQ Łazienki
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła