Cień

W jakiej technologii budować dom?

W jakiej technologii budować dom?

W jakiej technologii budować dom?

Podczas rozmyślania nad tym w jakiej technologii budować dom, należy wziąć uwagę kilka istotnych czynników. Technologie różnią się od siebie pod względem wykorzystywanych materiałów ale i też kosztów związanych z późniejszą eksploatacją budynku. Zatem w jakiej technologii budować dom?

  • Konstrukcje murowane – statystycznie najbardziej popularne i standardowe metody budowy domu. Wykorzystywane do budowy cegły lub pustaki stanowią zarówno materiał termoizolacyjny jaki i są traktowane jako element nośny budynku.
  • Technologia styropianowa – styropian i jego wykorzystanie zapewnia znaczną obniżkę kosztów. Jest to niewątpliwie bardzo silny argument dla wielu osób, które zastanawiają się w jakiej technologii budować dom. Pustaki ze styropianu, dzięki zazębieniu, są bardzo szczelne. W takiej technologii można wybudować dom nawet do 25 metrów wysokości
  • Szkieletowa budowa drewnianego domu. Jest to metoda tania i solidna, jednak nie zyskała ona wielkiej popularności. Konstrukcja takiego budynku wymaga wiele pracy, jednak obecnie można skorzystać z dostępnych prefabrykatów, które znacznie ułatwiają montaż konstrukcji. Budowa nie wymaga użycia wody. Ta technologia zapewnia bardzo solidną i wytrzymała konstrukcję.
  • Dom z bali – w tym wypadku szczególnie trzeba wziąć pod uwagę konieczność osuszenia i zaimpregnowania bali, co może wiązać się z wysokimi, często nawet bardzo wysokimi, dodatkowymi kosztami
  • Dom z elementów prefabrykowanych – to najszybsze możliwe rozwiązanie. Przy takiej technologii postawienie domu może potrwać ledwie kilka tygodni. Technologia ta polega na odpowiednim przygotowaniu elementów budynków w fabryce. Ta metoda stała się bardzo popularna np. w Kanadzie.

W jakiej technologii budować dom? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wymaga dużo czasu na przemyślenia. Decyzja ta z pewnością wpłynie na dalsze losy związane z eksploatacją i korzystaniem budynku.

Napisano w FAQ Centrum Budowlane
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła