Cień

Zestaw niezbędnych narzędzi do malowania

Przy odrobinie umiejętności i wolnego czasu samemu można zająć się pomalowaniem ścian czy sufitów. Jednak, aby pomalowane powierzchnie wyglądały dobrze, a przy tym nie zniszczyły się podłogi i meble, potrzeba odpowiednich narzędzi do malowania. Jaki jest zestaw niezbędnych narzędzi do malowania?

Zestaw narzędzi do malowania

Zestaw narzędzi do malowania

Niezbędne narzędzia do malowania to:

  • wałek lub pędzel
  • kuweta na farbę
  • folia malarska

Przede wszystkim trzeba wiedzieć jakiej farby będzie używać się do malowania oraz na jaką powierzchnię będziemy nanosić farbę. Jeżeli nie ma się wprawy w malowaniu, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest zakup wałka oraz wymiennych wkładów. Malowanie wałkiem jest o wiele prostsze niż nakładanie farby pędzlem. W zależności od tego jak dużą powierzchnię mamy pomalować, należy wybrać różne wielkości wałka. W przypadku kiedy malujemy ściany, najlepiej kupić duży wałek do nakładania farby, oraz mniejszy wałek, który będzie służył do wykończenia. Jeżeli planujemy malować sufit lub mieszkanie jest wysokie, warto wyposażyć się w wałek na wysięgniku.
Co jeszcze obejmuje zestaw niezbędnych narzędzi do malowania? Bez względu na to czy używa się wałka czy pędzla, należy pamiętać o zakupie kuwety, do której będziemy wlewać farbę i odsączać wałek lub pędzel. Kuweta zapobiega również wysychaniu farby, ponieważ puszka nie musi być cały czas otwarta.
Zestaw niezbędnych narzędzi do malowania powinien zawierać również rozpuszczalnik, który pozwoli usunąć resztki farby zarówno z ciała, jak i elementów, na których przypadkowo znalazła się farba. Nie należy również zapominać o folii malarskiej, którą możemy przykryć podłogę lub meble. Podczas malowania przyda się również taśma papierowa, która świetnie sprawdzi się przy malowaniu kątów oraz przymocuje folię.
Elementami, których nie obejmuje zestaw niezbędnych narzędzi do malowania, a które mogą się nam przydać, są wszelkie drabinki czy schodki, dzięki którym sięgniemy do najwyższych punktów.

Napisano w FAQ Farby
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła