Cień

Zalety wełny mineralnej

Najpopularniejszym materiałem budowlanym, wykorzystywanym do ocieplenia poddasza użytkowego jest wełna mineralna. Z czego to wynika?

Wełna mineralna jest doskonałym izolatorem termicznym. Zapewnia przewodność ciepła w granicy od 0,035 do 0,045 w/mk. Jest odporna na wysoką temperaturę. Jej ogromnym atutem jest elastyczność. Dzięki niezmiennej formie, idealnie przywiera do każdej powierzchni. Tworzy barierę przed niepożądanym przenikaniem hałasu zewnętrznego, jest ognioodporna i sprężysta. Wełna mineralna uszczelnia przestrzeń pomiędzy drewnianymi fragmentami dachowymi, ochraniając poddasze przed zimnem. Nie obciąża konstrukcji, zapewniając jej stabilność i solidność. To surowiec wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Posiada właściwości paroprzepuszczalne, tworząc odpowiedni mikroklimat w pomieszczeniach.

Może być wykorzystywana do produkcji:

  • Otulin
  • Płytek pod tynk
  • Płyt do izolacji dachów
  • Elementów ocieplających, np. filców, mat i granulatów

Wełna mineralna jest używana do izolacji akustycznych ścian zewnętrznych, wewnętrznych, stropów, podłóg, dachów, stropodachów oraz ciągów instalacyjnych. To dobra inwestycja pozwalająca na utrzymanie optymalnej temperatury naszych wnętrz.

W naszej ofercie znajdą Państwo wełnę mineralną, pochodzącą od renomowanych producentów materiałów hydroizolacyjnych.

isover

Napisano w FAQ Centrum Budowlane
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła