Cień

Piec na wszystko, czyli uniwersalny kocioł na różnego rodzaju paliwo.

Piec uniwersalny

Piec uniwersalny

Istnieje możliwość innego podejścia do sprawy wyboru paliw. Wystarczy przygotować piec na wszystko, czyli uniwersalny kocioł na różnego rodzaju paliwo. Kotły wielopaliwowe, zwykle o konstrukcji stalowej lub żeliwnej, mogą być opalane różnymi paliwami. Wszystko zależy od przygotowanego osprzętu.

W korpusie, gdzie znajduje się wymiennik ciepła, układ odprowadzania spalin i armatura hydrauliczna oraz palenisko, można zainstalować dodatkowy moduł: palnik olejowy z niezbędną aparaturą regulacyjno-zabezpieczającą. Warto jednak nadmienić, ze każdorazowe przerabianie pieca na inny rodzaj paliwa wymaga dużo wysiłku i skomplikowanych zabiegów. Zwolennicy przerabiania kotłów robią to zazwyczaj nie częściej niż kilka razy w sezonie grzewczym.

W praktyce kocioł uniwersalny wielopaliwowy wykorzystywane jest głównie do spalania paliwa stałego i przestawiania na np. olej opałowy w sytuacjach awaryjnych. Takie rozwiązanie popularne jest również w sytuacjach, gdy chcemy uniknąć konieczności często uzupełniania paliwa – np. podczas dłuższej nieobecności domowników.

Napisano w FAQ Hurtownia Hydrauliczna
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła