Cień

Centralne odkurzanie. Dlaczego odkurzacz centralny jest niezbędny w domu?

Odkurzacz centralny staje się coraz popularniejszy w nowo budowanych domach. Dlaczego? Bo niesamowicie ułatwia utrzymanie porządku nawet na dużej przestrzeni. Akcesoria nie zajmują dużo miejsca. Jest ekonomiczny. Worki wymienia się nie częściej niż co 2 – 3 miesiące. Ponadto jest sprzymierzeńcem alergików. Pyłki i roztocza nie wydostają się na zewnątrz ani nie wracają z powrotem do odkurzonego pomieszczenia.

Centralne odkurzacze

Centralne odkurzacze

Czy odkurzacz centralny jest drogi?

Montaż jednostki centralnej nie kosztuje dużo w skali całej inwestycji, jaka jest budowa i wykończenie domu. Instalacja z materiałem nie powinna wynieść nas drożej niż 1.000 zł. Poza tym, możemy dobrać odkurzacz do swoich potrzeb. Jeśli zależy nam na jak najniższych kosztach, nie musimy wybierać wszystkich akcesoriów usprawniających działanie tego sprzętu. Najdroższa w całym tym przedsięwzięciu jest jednostka centralna. Ale i tu wiele zależy od możliwości i potrzeb, bo można kupić przyzwoity sprzęt za niecałe 2.000 zł i za 5.000 zł.

Czym się różni odkurzacz centralny od tradycyjnego?

Odkurzacz centralny ma zdecydowanie większą moc, przez co wciąga kurz z prędkością nawet 130 km/h. Przy tym pracuje ciszej niż tradycyjny. Hałasuje jedynie jednostka centralna, która zwykle znajduje się w pomieszczeniu gospodarczym, kotłowni lub garażu. Odkurzacza centralnego nie trzeba przenosić, a wąż nie jest ciężki.

 

Na jakim etapie należy zainstalować odkurzacz centralny?

baustelle staubsauganlage II

Najlepszym rozwiązaniem jest montaż odkurzacza centralnego na etapie stanu surowego. Idealnie, jeśli mamy możliwość zrobienia tego jeszcze przed tynkami i wylewkami. Samą jednostkę można dokupić w późniejszym terminie. Ale w przypadku, kiedy odkurzacz centralny zamarzy się w domu już skończonym, też nie ma co spodziewać się kataklizmu. Co najwyżej małego remontu.

 

 

Więcej informacji w Hurtowni Hydraulicznej BK Business
Łask ul. Słowackiego 16
telefon (43) 675 23 53
telefon (43) 675 27 27
e-mail: ogrzewanie@bk.biz.pl

Godziny otwarcia:
Pon-Pt 7.30-17.00 / Sobota 7.30-13.00

Tagi:
Napisano w Często zadawane pytania, FAQ Hurtownia Hydrauliczna
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła