Cień

Elewacja z klinkieru – ponadczasowa moda czy chwilowy trend?

Klinkier kojarzy się z ozdobnymi fragmentami elewacji budynków. W przypadku domów, najczęściej wykorzystywany jest na kominach i słupach. Ale zdarzają się elewacje, gdzie ta cegła całkowicie dominuje. Jest kilka tego powodów. Cegła klinkierowa ma dużo zalet i w zasadzie tylko jedną wadę.

CRH KLINKIER

Każdy ma swoją wizję elewacji. Warto jednak zastanowić się nad efektownym klinkierem, nie tylko na kominie. Cegła kojarzy się raczej z tradycyjnym stylem. Nie oznacza to, że nie można zastosować tego rozwiązania na domu nowoczesnym. Klinkier ma coraz więcej kolorów i pięknie prezentuje się z drewnianymi elementami i ciemną dachówką. Naturalne kolory (odcienie żółci i beżu) wprowadzają śródziemnomorski klimat, czerwony raczej tradycyjny, biały i jasnoszary sprawdzi się doskonale jako alternatywa do tynku. Jeśli podoba nam się elewacja z klinkieru, ale obawiamy się efektu przesady, warto rozważyć właśnie jasne odcienie.

 

 

 

 

Jedyną wadą tej cegły, jest jej cena, ale i ona w dużej mierze się rekompensuje. Warunkiem jest tylko zainwestowanie w dobry gatunek.

Cegły ręcznie formowane są materiałem eleganckim i trwałym. Dodatkowo klinkier zwiększa właściwości termoizolacyjne budynku, co pozwala zaoszczędzić na utrzymaniu domu. Świetnie się sprawdza w przypadku ścian trójwarstwowych. Dzięki użyciu tych cegieł, latem panuje w domu przyjemny chłód, a zimą ciepło nie ucieka. Atutem jest także ognioodporność. Nie wymaga też specjalnej pielęgnacji. Wystarczy co kilka lat przemyć cegły specjalnym preparatem albo zaimpregnować. Elewacja z klinkieru nie brudzi się, nie trzeba jej odnawiać i posłuży przez długie lata.
Tak wykończone elewacje od kilku lat pięknie wyróżniają się wśród innych domów, więc nie możemy mówić o trendzie, który po kilku sezonach będzie „passe”. Ważne, żeby wybierać ponadczasowe, neutralne kolory.

 

 

CRH KLINKIERCRH KLINKIERCRH KLINKIERCRH KLINKIER

Różne odcienie i gatunki klinkieru dostępne są w Centrum Budowlanym BK Business

Orchów 178a / k. Łasku
telefon: (43) 675 88 00
e-mail: budowlany@bk.biz.pl

Tagi: , , , , , ,
Napisano w Często zadawane pytania, FAQ Centrum Budowlane
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła