Cień

Rekuperator LUNA 200

luna-200Nowoczesna centrala wentylacyjna serii Dospel LUNA 200 przeznaczona jest do zapewniania wymiany powietrza w budynkach użyteczności publicznej oraz w budynkach mieszkalnych. Zadaniem centrali jest doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego  z pomieszczeń z jednoczesnym odzyskiem energii cieplnej. Centrala standardowo wyposażona jest w bypass uruchamiany bez konieczności otwierania obudowy.

Centrala LUNA poprawnie zamontowana nie wymaga szczególnych zabiegów konserwujących w trakcie użytkowania. Czynnością obsługową, którą należy przeprowadzić co najmniej raz na rok jest kontrola i ewentualna wymiana filtrów powietrza. W początkowej fazie użytkowania centrali zaleca się  prowadzić comiesięczna kontrolę filtrów w celu określenia optymalnego okresu wymiany.

Podczas pracy centrali w trybie letnim odzysk ciepła potrzebny jest tylko do temperatury ok. 18ºC. Powyżej temperatury ok. 26ºC niezbędny jest odzysk chłodu z powietrza znajdującego się w wentylowanych pomieszczeniach. W przedziale temperatury zewnętrznej ok. 18-26ºC należy zastosować obejście wymiennika ciepła, powodując w ten sposób pominięcie podgrzewania powietrza. W tym celu centrala wentylacyjna Luna 200 BYPASS wyposażona jest w bypass. W momencie gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku.

Jest on uruchamiany przy pomocy dźwigni znajdującej się na obudowie. W momencie gdy bypass jest otwarty nie następuje wymiana ciepła w wymienniku. Aby otworzyć bypass należy obrócić dźwignię bypassu o kąt 90 stopni w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Bypass służy do swobodnego chłodzenia pomieszczeń wentylowanych przy pomocy chłodnego powietrza np. z GWC.

Dane techniczne

Wydajność 200 [m3/h]
Głośność 51 [dB]
Średnica 150 [mm]
Pobór mocy 120 [W]
Spręż 350 [Pa]
Obroty 2400 [obr/min]
Waga 20,0 [kg]
Wymiary 1108x560x560 [mm]

 

Okazja cenowa

1550,00 / szt

Napisano w PROMOCJE I NOWOŚCI Wentylacja i Klimatyzacja
Logo Archido Logo Black Cat Studio Pompy ciepła